Collalloc: Kolagén 💗 + vitamín C 💛

Oplatí sa kolagén od Collalloc? 


Ubehol už viac ako mesiac od mojej spolupráce so značkou Collalloc a ja môžem konečne napísať svoje skúsenosti okrem Instagramu aj sem 😍

Čo som skúšala?

Mala som jednomesačné balenie kolagénu a vitamín C. 
🌍 Krajina pôvodu: Švajčiarsko.


Kolagén

Collalloc obsahuje tri najdôležitejšie typy prírodného kolagénu a navyše ide o tzv. bioaktívny kolagén čo znamená, že ho telo používa ako vlastný kolagén.
Typ III sa vyskytuje v koži a kostiach. Typ II je kolagén v chrupavkách a okolo svalových buniek. Typ I je najrozšírenejší kolagén, ktorý je v našej pokožke, kostiach a šľachách. Práve tento typ je v našom tele až v 90 % zastúpení. 


Vitamín C

Nemusíte kolagén používať s vitamínom C, ale mali by ste 😊 Okrem mnohých iných blahodarných účinkov pomáha práve tento vitamín zrýchľovať tvorbu kolagénu. Naše kosti, zuby aj chrupavky sú silnejšie. Alebo inak, z kolagénu získate viac, ak pridáte vitamín C. 💛
Ako vyzerá balenie?

Jednomesačné balenie obsahuje 30 vreciek s práškom, ktorý viete šikovne prisypať do teplých aj studených nápojov. Je to ideálna denná dávka, nič netreba merať, dávkovanie je absolútne komfortné. 
Vitamín C je v sklenenej fľaštičke presne tak, ako by mal byť skladovaný. Tmavé sklo pomáha vitamín chrániť lepšie pred svetlom. Odporúčané dávkovanie je kúsok vitamínu nabrať na špičku noža. 

Osobná skúsenosť

Značka sľubuje viaceré benefity pri pravidelnom používaní. 
Ja som spozorovala, že za jeden mesiac:
  • 🏃 moja únava po dlhšom behu bola omnoho menšia, vytratili sa akékoľvek nepríjemné pocity v kĺboch, ktoré som občas pociťovala;
  • 👌 moje nechty sú pevnejšie;
  • ✨ pokožka je pevnejšia a pleť je viditeľne žiarivejšia.
Samozrejme, chcelo by to dlhodobejšie užívanie, kedy kolagén výborne vplýva na trávenie, chráni tráviaci trakt. Viac ako trojmesačné používanie môže zmierniť pigmentové škvrny, takže urobíte niečo nielen pre svoje zdravie, ale i krásu. 

💡Tip na používanie

Prášok vo vrecúšku má typickú "kolagénovú chuť" - výborne sa mi používal do čajov, miešaných drinkov, ráno do džúsov. Môžete ho vsypať naozaj do čohokoľvek. 
Jednotlivé balíčky sú malé, výborné na cestovanie - v kabelke nezabrali miesto a počas výletov nebol problém mať ich v kufri zbalené so sebou, čo je obrovské plus.
Tento vitamín C je najlepší, aký som doteraz mala, pokiaľ ide o výživové doplnky. Je mierne kyslý, osvieži akýkoľvek nápoj. Rozhodne som ho používala viac, než len na špičku noža 😇 Avšak, je to iba moja osobná preferencia, nakoľko chodím aj na vitamín C podávaný infúzne a teda z vyšších dávok naozaj nemám obavy 😎
Ďakujem za prečítanie a teším sa na prípadné otázky 💓

Komentáre

Obľúbené príspevky