Každý dokáže mať vzťah 📖 (Noxi)

Recenzia na knihu "Každý dokáže mať vzťah" od vydavateľstva Noxi

A teraz si pravdepodobne vravíš, že je to príliš odvážny názov - vraj každý môže mať vzťah... 
Autorka knihy so svojimi dlhoročnými skúsenosťami prináša úplne nový pohľad na vzťahy. A vlastne vďaka tejto knihe sa aj ty začneš na svoje doterajšie milostné vzťahy pozerať z iného uhla pohľadu.
Keď je táto oblasť v tvojom živote dôležitá a chceš ju zmeniť k lepšiemu, čítaj ďalej 😊

Pohľad do svojho vnútra

Väčšina ľudí má všetok potenciál na to, aby mohla svoj život s niekým prežiť v úplne plnohodnotnom vzťahu a nájsť tak zlatú cestu medzi blízkosťou a slobodou. 
Mnohé naše súčasné reakcie ovplyvnilo ranné detstvo. Zdá sa, že spôsob akým s nami rodičia rozprávali, ako sa na nás usmievali a tešili z našej prítomnosti keď sme boli maličkí, má vplyv na ďalší vývoj a samozrejme na neskoršie nadväzovanie vzťahov. Od mamy a otca sme sa naučili veľmi dôležitú vec: ako veľmi sme hodní lásky. Napríklad, konfliktný vzťah rodičov je často príčinou strachu zo stáleho vzťahu, akoby sa neoplatilo budovať niečo trvalé v oblasti lásky. Nejde o to, aby trebárs rodičia zostávali spolu nasilu aj keď im to už nefunguje, ide skôr o ich komunikáciu a úctu k tomu druhému. Existujú veľmi šťastné deti obklopené láskou aj po rozvode rodičov, no na druhej strane sú deti z rodín, kde sú hádky takmer na dennom poriadku a rodičia si vlastne nemajú čo povedať, nehovoriac o úcte k tomu druhému. Ako to bolo u teba? Ako navzájom komunikovali tvoji rodičia? Ako ti dávali najavo, že ťa majú radi? 

Kniha plná praktických rád a cvičení

Dokonalý partner neexistuje. To je proste fakt.
Ale môžeme sa pozrieť na seba, na to ako my reagujeme vo vzťahu k iným, a tak si lepšie uvedomiť doterajšie vzťahy. Čo môžem ja urobiť lepšie?
Autorka knihy Stefanie Stahl sa venuje vzťahom naozaj detailne. Zaujímavá je kapitola venovaná našim stratégiám obrany, teda tomu, ako niekedy vo vzťahoch reagujeme. 
Najviac ma zaujala kapitola o tom, ako vlastne vyzerá šťastný vzťah - ako pracovať so slabými stránkami toho druhého alebo ako byť po hádke (ktorá je normálnou súčasťou zdravého vzťahu) zase v pohode 💗
Ôsmimi krokmi k novému životu kniha končí. Je to taký úžasný záver po tom všetkom, čím vás kniha prevedie.
💡 Cvičenia. Viaceré kapitoly obsahujú praktické cvičenia, ktoré môžeš len tak v hlave prebehnúť, alebo sa im aj seriózne na odporúčanie samotnej autorky povenovať s papierom a perom v ruke. Neskôr sa tak šikovne vrátiš k svojim vlastným myšlienkam a odpovediam. 👍


ĎAKUJEM vydavateľstvu Noxi za možnosť spolupráce.
Knihu nájdeš aj priamo na webe vydavateľstva 💓

Komentáre

Obľúbené príspevky