Mesiac­čîÖ 2. ─Źas┼ą

 Pokra─Źujem v t├ęme Mesiac­čîŤ

mesiac
V predo┼ílom ─Źl├ínku som sa venovala v┼íeobecnej┼íie vplyvu Mesiaca na n├í┼í ┼żivot a spom├şnala som hlavne vplyv na oper├ície a na jednotliv├ę ─Źasti tela pod─ża postavenia Mesiaca v znameniach zverokruhu a pova┼żovala som sa d├┤le┼żit├ę spomen├║┼ą tie┼ż z├íkroky u stomatol├│ga ­čŽĚ

­čĺíAby ste vedeli kedy je Mesiac v akom znamen├ş a ─Źi sa bl├ş┼żi spln alebo nov, pou┼ż├şvajte kvalitne spracovan├Ż lun├írny kalend├ír bu─Ć v klasickej papierovej forme alebo aj ako appku ­čśŐ

Tu v druhej ─Źasti sa budem venova┼ą dom├ícnosti a starostlivosti o seba ­čŤü

mesiac
Starostlivos┼ą o seba ­čźž

­čĺçvlasy

Um├Żvanie vlasov by ste nemali preme┼íka┼ą ke─Ć je Mesiac v Levovi a Panne preto┼że by mali by┼ą potom silnej┼íie a lep┼íie absorbuj├║ l├ítky v ┼íamp├│ne a vlasovej starostlivosti. Naopak, vlasy by sa nemali um├Żva┼ą ke─Ć je Mesiac v Rakovi alebo ryb├ích. 
N├ív┼íteva u kadern├şka by mala v ide├ílnom pr├şpade by┼ą napl├ínovan├í ke─Ć je Mesiac v Panne. Lep┼íie by sa vtedy mali farbi┼ą vlasy. 
Strihanie vlasov pre lep┼í├ş rast sa odpor├║─Źa len ke─Ć je Mesiac v Levovi, nikdy nie ke─Ć je v znamen├ş Raka alebo R├Żb. 

vlasy
­čĺć­čĆ╗‍♀️─Źistenie pleti a ple┼ąov├ę masky

Ple┼ą sa ├║dajne najlep┼íie ─Źist├ş pri ub├║daj├║com Mesiaci v Kozoro┼żcovi, najmenej ├║─Źinn├ę je ─Źisti┼ą ple┼ą pred splnom. 
Regenera─Źn├ę ple┼ąov├ę masky a o┼íetrenia u kozmeti─Źky zameran├ę na zjemnenie vr├şsok by mali by┼ą ide├ílne napl├ínovan├ę v d┼łoch pri dorastaj├║com Mesiaci vo vzdu┼ínom znamen├ş.

­čž┤mas├í┼że

Regenera─Źn├ę mas├í┼że je skvel├ę absolvova┼ą v ─Źase pri dorastaj├║com Mesiaci. Mas├í┼że pre celkov├ę uvo─żnenie tela a detoxik├íciu s├║ naj├║─Źinnej┼íie pri ub├║daj├║com Mesiaci.

­čĺůstarostlivos┼ą o nechty

Starostlivos┼ą o nechty by mala vo v┼íeobecnosti prebieha┼ą v piatok po z├ípade Slnka (odlakovanie, piln├şkovanie, lakovanie a pod.), naopak najhor┼í├şm d┼łom je sobota.
Strihanie a starostlivos┼ą o problematick├ę alebo zarastaj├║ce nechty by mala prebieha┼ą pri ub├║daj├║com mesiaci ale nikdy nie v Ryb├ích.

upratovanie
Upratovanie a dom├ícnos┼ą­čž╣

­čÄĘma─żovanie

Ma─żovanie a natieranie je najlep┼íie napl├ínova┼ą pri ub├║daj├║com Mesiaci, nie v Levovi alebo vo vodn├Żch znameniach. Nemali by ste rie┼íi┼ą n├ítery pri dorastaj├║com Mesiaci. 

­čž╝jarn├ę a jesenn├ę upratovania

V├Ą─Ź┼íie upratovania, ktor├ę m├íme vo zvyku mnoh├ş robi┼ą po─Źas jari a jesene, je dobr├ę napl├ínova┼ą pri prib├║daj├║com Mesiaci vo vzdu┼ínom znamen├ş, nie pri dorastaj├║com Mesiaci. Najhor┼íie sa upratuje ke─Ć je spln alebo je Mesiac v znamen├ş Panny.

­čĹĽodkladanie sez├│nneho oble─Źenia

Napl├ínujte si odkladanie sez├│nneho oble─Źenia na dni, kedy je ub├║daj├║ci Mesiac vo vzdu┼ínom znamen├ş. Vyhnite sa tejto ─Źinnosti ke─Ć je dorastaj├║ci Mesiac alebo ke─Ć dorast├í v znamen├ş zeme ─Źi vody. 

­č¬úodstra┼łovanie plesne

Aby ste sa plesn├ş niekde v dom├ícnosti zbavili efekt├şvnej┼íie a na dlh┼í├ş ─Źas, ─Źistite pri ub├║daj├║com Mesiaci vo vzdu┼ínom znamen├ş. Naopak, ─Źistenie od plesn├ş v obdob├ş dorastaj├║ceho Mesiaca a e┼íte navy┼íe v znamen├ş vody alebo zeme neprinesie obvykle ┼żelan├Ż ├║─Źinok.

upratovanie
­č¬Ádreven├ę podlahy a parkety

Star┼íie parkety alebo zne─Źistenej┼íie dreven├ę podlahy by bolo vhodnej┼íie um├Żva┼ą pri ub├║daj├║com Mesiaci vo vzdu┼ínom znamen├ş. Naopak, najhor┼íie je ─Źisti┼ą drevo ke─Ć je Mesiac vo vodnom znamen├ş.

­č¬čum├Żvanie okien

─Żah┼íie by sa mali um├Żva┼ą okn├í pri ub├║daj├║com Mesiaci vo vzdu┼ín├Żch alebo ohniv├Żch znameniach. Najhor┼íie sa ─Źistia ne─Źistoty ke─Ć je spln.

­čŤĆ️vetranie matracov a izieb

Matrace sa lep┼íie vyvetraj├║ ke─Ć ich d├íte niekam na z├íhradu po─Źas ub├║daj├║ceho Mesiaca v znamen├ş vzduchu alebo oh┼ła.

─Äakujem za pre─Ź├ştanie ­čĺľ


Zdroj obrázkov: online web

Komentáre

Ob─ż├║ben├ę pr├şspevky